5 příznaků, které ukazují, že vaše kočka je nešťastná

Kočky, stejně jako my, mohou být depresivní, dokonce depresivní. Abyste tomu zabránili, je důležité vědět, jak rozpoznat varovné příznaky nevolnosti, která se může rychle prohloubit. Pokud je vaše kočka nešťastná, musíte o tom vědět. Prevence je lepší než léčba !

1. Vytrhává si vlasy

Jedním z nejvýraznějších příznaků nepohodlí a stresu u koček je tahání srsti. Kočka pak odejde hodně lízat a trhal si vlasy zuby. Pokud toto chování trvá jen několik hodin nebo dní, mohla se kočka jednoduše cítit narušena neobvyklou událostí.

kočka olizuje
Kredit: rihaij/Pixabay

Na druhou stranu, pokud bude pokračovat ve vytrhávání vlasů po třech dnech, neváhejte se poradit s veterinářem, aby určil příčinu jeho úzkosti. Ve skutečnosti by se mohl z dlouhodobého hlediska zranit.

2. Už se sám neupravuje

Kočka je obzvláště čistotné zvíře. Prochází třetinu svého času k očištění těla olizováním a následným otíráním. Dovoluje jí to nejen záchododstranit prach a škůdce které se mohly pozvat do jeho vlasů, ale navíc on rozvázat uzly která mohla vzniknout. Navíc lízání vlasů bude produkovat endorfiny což bude mít účinek uklidňující kočku, což vysvětluje, proč se intenzivněji olizuje, když je ve stresu.

kočka olizuje
Kredity: iStock

Ošetřování je pro kočku tak důležitým úkonem, že stojí za to se znepokojovat, pokud s tím kočka přestane.

3. Už nejí

Stejně jako u všech zvířat není ztráta chuti k jídlu dobrým znamením. Může být projevem nemoci, ale také nevolnosti. Pokud je vaše kočka nešťastná, nebude váhat trucovat svou miskuvčetně jejich oblíbených jídel.

kočka jí
Kredity: iStock

Pamatujte, že kočka se nemůže postit jako pes. Pokud vaše kočka nic nesnědla 36 hodinvezmi ho k veterináři.

4. Už si nechce hrát

Když jsou malá, všechna koťata si potřebují hrát a cvičit. S věkem jsou klidnější a méně „bláznivé“. Ale pokud je vaše kočka od přírody velmi hravá a náhle opustí hru, může to být proto, že se necítí dobře.

kočka hraje
Kredity: iStock

Chcete-li ho znovu stimulovat, neváhejte mu koupit nové hračky nebo kočičí strom. Můžete se také rozhodnout pro více atypických hračekjako jsou logické hry nebo Pipolino, interaktivní dávkovač granulí.

5. Už se nechce mazlit.

Kočka, která ze dne na den odmítá mazlení svého pána, nevěstí nic dobrého. Pokud navíc k tomuto on se stává agresivní když se k němu pokoušíte přiblížit, něco není v pořádku.

mazlivá kočka
Kredity: iStock

Dočasná špatná nálada? nemoc? Deprimovaný ? Chcete-li to zjistit, nechte to pár dní projít, abyste měli jistotu, že se jeho chování časem nezlepší.

Zdroj

Také se vám bude líbit:

10 znaků, které ukazují, že vaše kočka je šťastná

10 znaků, které ukazují, že vás vaše kočka miluje

25 příznaků, které ukazují, že vaše kočka má bolesti

5 věcí, které byste měli vědět o této kočce bez ocasu

Top 5 plemen koček, která nepouští chlupy (rady pro alergiky!)