5 obdržených nápadů, na které úplně zapomenete!

O kočkách a jejich chování panuje mnoho předsudků. I když je pravda, že kočky mohou být někdy méně učenlivé než psi, není tomu vždy tak. Kočky mají také mnoho vlastností, které ostatní domácí mazlíčci nemají. Zde je 5 mylných představ o kočkách.

1. Kočky jsou rády samy

Je pravda, že kočka je samostatné zvíře. Bylo řečeno, ne všechny kočky. Někdo si rád dopřeje pár chvil samoty, jiný naopak sám nesnese. Také kočky jsou velmi láskyplný pokud se na oplátku cítí milováni. Zanedbávaná kočka se může cítit osamělá a opuštěná a může dokonce upadnout do deprese. Takže to, že je vaše kočka nezávislejší než pes, neznamená, že nepotřebuje něhu.

2. Kočky vždy přistávají na nohou

Kočky jsou vlastně velmi agilní. Díky stavbě jejich mozečku a vnitřního ucha platí, že v případě pádu z určité výšky jsou kočky schopny provést tzv. otáčení což jim umožní přistát na nohou. Pokud je však pád příliš krátký a kočka se nestihne otočit, je také možné, že nedopadne na tlapky, a dokonce ubližuje sama sobě.

3. Kočky vrní, když jsou šťastné.

Kočky ve skutečnosti vrní z různých důvodů: když jsou šťastné, ale také když jsou zdůraznil a i když oni trpět. Nedávejte tedy vždy rovnítko mezi předení a pocit radosti.

kočičí pohlazení
Kredity: iStock

4. Kočky jsou připoutány k místům, ne ke svým majitelům.

I když je pravda, že v tomto bodě jsou kočky jiné než psi a přilnou k místu svého života, existuje nic, co by dokazovalo že kočky kvůli tomu všemu nejsou připoutané ke svému pánovi.

5. Kočky jsou krutá zvířata

Jako všichni predátoři si i kočky hrají se svou kořistí. Nejde o krutost, jen d’instinkt. Pokud si vaše kočka hraje s myší, která se právě zranila, je to jednoduše proto, že nemá hlad.

Zdroj

Také se vám bude líbit:

5 věcí, které jste o kočkách pravděpodobně nevěděli

20 dobrých důvodů, proč mít doma kočku

Adopce psa nebo kočky?

Je možné ochočit toulavou kočku?