5 největších plemen koček na světě

Velké kočky jsou u Francouzů stále oblíbenější. Nejen, že fascinují svým působivým vzrůstem, ale vyzařují jakousi velmi znatelnou tichou sílu.

1. Mainská mývalí

Je to velká kočka par excellence. Téměř všechny kočky, které v posledních letech získaly čestný titul „největší kočka světa“, jsou mainské mývalí kočky. Tento něžný obr může snadno dosáhnout 15 kilo a je to vynikající lovec. Obdařen silným instinktem svobody potřebuje k životu hodně prostoru.

chat maine coon
Kredity: pompi/Pixabay

2. Savannah

Savannah pochází ze směsi mezi Na okrajidivoká kočka pocházející z Afriky, a Bengálsko, kočka domácí, která vypadá jako malý leopard. Tato kočka mocný a štíhlý může snadno dosáhnout deseti kilo. Je velmi dynamický a má zvláště vyvinutý kořistnický instinkt.

chatovací savana
Kredity: skeeze/Pixabay

3. Le Ragdoll

Ragdoll je (velmi) chlupatý a může vážit až 10 kilo. Její jméno znamená „hadrová panenka“, protože tato kočka má schopnost plně se uvolnit když je objímán. Tato kočka ztělesňuje samu jemnost a je spíše domácím. Je vhodný pouze pro lidi schopné dávat a přijímat hodně náklonnosti.

chatovací ragdoll
Kredity: lightinacube/Pixabay

4. Nor

Energický Nor, který byl oblíbeným mazlíčkem Vikingů, má velkou potřebu vypustit páru. Nade vše miluje lov hodiny. Tato velká, svalnatá kočka je velmi nezávislá 9 kilo. Má také a hustá srst což mu umožňuje odolávat nejchladnějším teplotám. Jeho zvláštnost? To má delší zadní nohy než ti vpředu, jako králík.

norská kočka
Kredity: Patrizia08/Pixabay

5. Posvátná Barma

Tato tajemná kočka s hustou srstí a modré oči má poměrně složitou povahu, ale má mnoho vlastností: společenská, zvědavá, diskrétní, mírná, bez agresivity… Birma je vytříbené a citlivé povahy, je také velmi inteligentní a obzvláště přítulná. Na druhou stranu, pokud nedostane to, co chce, může snadno trucovat. Je to také a skvělý hráč kdo může dosáhnout 11 kilo a kdo je vůbec schopen naučit se aportovat míč. Opravdový „kočkopes“, zkrátka!

posvátná kočka z birmy
Kredity: iStock

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Top 10 nejdražších plemen koček na světě

5 nejmenších kočičích plemen na světě

Top 5 plemen koček, která nepouští chlupy (rady pro alergiky!)

Vaše kočka nereaguje, když na něj zavoláte? proto

5 věcí, které byste měli vědět o této tajemné kočce