5 nejmenších kočičích plemen na světě

Snem každého majitele koček by nevyhnutelně bylo nikdy neuvidět své kotě vyrůstat, aby zůstalo tak roztomilé po celý svůj život. Bohužel to není možné! Takže pro ty, kteří jsou opravdu na všechno malé, je pro vás těchto 5 nejmenších plemen domácích koček na světě!

1. Le Singapur

známý být nejmenší kočičí plemeno na světěSingapura má rozkošnou kulatou hlavu a také velkou mandlové oči. Váží mezi 1,8 a 2,7 kg a měří 25 cm. Je to velmi aktivní a přítulná kočka a je považován za a výborný lovec. Pokud si budete chtít nějaké adoptovat, budete muset ještě zaplatit 800 až 1 500 eur.

chat singapura
Kredity: 51g7z61hz5af2azs6k6/Wikimedia Commons

2. Le Munchkin

Krátký na nohy, Munchkin měří asi 30 cm a váží mezi nimi 2 až 5 kg. Tato malá kočka je velmi společenská a obzvláště roztomilá kočičí postava je skvělým společníkem do života. Neumí skákat příliš vysoko, ale na druhou stranu je velmi rychlý a obratný. Počítejte asi s 1 000 eur za adopci koťátka Munchkina.

chat munchkin
Kredity: tasy/Pixabay

3. A Korat

Korat, původem z Thajska, je kočka s a modré šaty a zelenooký, pokládaný být a šťastné zvíře. Velmi věrná, tato kočka je hluboce spjata se svým člověkem. S velkou živostí ducha, rychle se učí a je jednou z těch koček, kterým se přezdívá „kočkopsi“. Měří 25 cm a váží mezi nimi 2,5 až 4,5 kgtato malá šťastná kočička stále stojí kolem 1500 eur.

chat korat
Kredit: 15claudia/Pixabay

4. A Skookum

Původně ze Spojených států, Skookum se vyznačuje svým velmi krátké nohy a jeho kudrnatý kabát. Tato velmi hravá kočka, která váží, vznikla křížením Munchkina a Laperma méně než 5 kg je ve Francii stále neobvyklý.

povídat si
Kredity: JakeWilliamHeckey/Pixabay

5. Le Cornish Rex

Obvykle vážení méně než 5 kg a měří 35 cm, Cornish Rex je jedním z nich nejmenší kočky, i když je to největší kočka v tomto žebříčku. Vysoce ceněný pro jeho kudrnatý kabát, tato kočka je velmi milá. Jeho strana hrnec lepidla nutí ho, aby všude následoval svého pána, a to natolik, že nenávidí osamělost. Navíc rád mluví se svými lidmi, a proto neváhá dát hlas jakmile bude moci.

chat cornish rex
Kredity: Olivia2/Wikimedia Commons

Také se vám bude líbit:

Top 10 nejdražších plemen koček na světě

10 nejoblíbenějších francouzských kočičích plemen

5 největších plemen koček na světě

Podle vědců by vás vaše kočka mohla zabít

Jak určit pohlaví kotěte?