5 důvodů, proč adoptovat kočku, když máte dítě

Jakmile se člověk stane rodičem, všechna rozhodnutí musí být učiněna na základě blaha dítěte. Pokud jste často přemýšleli o adopci malé kočky, ale nikdy jste se neodvážili ze strachu, že její integrace do rodiny nedopadne dobře, zde je 5 důvodů, které vás přesvědčí, že všechny děti by měly vyrůstat s kočkami.

1. Je to dobré pro morálku

Je známo, že kočky mají vliv uklidňující na nás, lidi, která nemá ve světě zvířat obdoby. Díky jeho předení a k jeho velkému citlivostkočka bude vědět, jak uklidnit vaše dítě v době stresu.

mazlivé dítě kočka
Kredity: iStock

2. Je to dobré pro vaše zdraví

Je dokázáno, že děti, které vyrůstají v kontaktu s kočkami, mají a imunitní systém silnější než ostatní. Jejich tělo se totiž naučí bránit se špatným bakteriím a je také mnohem méně pravděpodobné, že se u nich rozvine astma nebo alergie.

dětská kočka
Kredity: iStock

3. Učí se pojmu respekt

Kočka je sama o sobě živá bytost. Vlastní a nálada jedinečný a tím, že s ním budete žít, si ho vaše dítě nutně všimne. Rychle to pochopí řeč těla vaší kočky, která mu dá vědět, jestli se chce mazlit, jestli si chce hrát nebo jestli chce být sama. Vaše dítě si tak uvědomí, jak je důležité respektovat touhy vaší kočky a ve spojení s touhami ostatních zvířat.

mazlivé dítě kočka
Kredity: iStock

4. Získává smysl pro zodpovědnost

Mít doma kočku obnáší postarat se oa nejen rodiče! Pokud totiž dítě pochopí, že když člověk žije s bytostí, za kterou je zodpovědné, je to nutné nakrmitzajistit mu dobré zdraví a dobrou životní hygienu, vykartáčovat ho nebo mu odstranit klíště, bude to jen více odpovědný jednou dospělý.

mazlivé dítě kočka
Kredity: iStock

5. Má přítele na celý život

Pokud to dítě zvládne úcta kočičí temperament a přání, bude mít kamaráda zaručeně dobrých deset let. Nejen, že jí bude moci říct všechna svá neštěstí a plakat ve vlasech, ale také bude mít ohromnou spoluhráč v kteroukoli denní i noční dobu.

kočka hraje
Kredity: iStock

Také se vám bude líbit:

10 neomylných argumentů, jak přesvědčit svého manžela nebo rodiče, aby adoptovali kočku

Adopce kotěte nebo dospělé kočky, jak si vybrat?

Top 5 bytových plemen koček

Jak poznat mainskou mývalí kočku?

Co když únava vousů ničí jídlo vaší kočky?