3 zdravá jídla, která vaší kočce připraví lahodné pochoutky

Je váš kocour trochu lakomý a chcete ho potěšit? Tak mu nekupujte průmyslové lahůdky! Ve své kuchyni máte vlastně vše, co potřebujete! Krmení kočičí potravou, kterou byste mohli jíst sami, zajišťuje, že poskytujete zdravé jídlo. A je sázka na jistotu, že to také najde mnohem lépe!

Dobré vědět : pamlsky musí zůstat příležitostné, jinak by vaše kočka mohla rychle přibrat na váze. Obezita je však nyní hlavní příčinou úmrtí našich kočičích přátel…

1. Malé kousky masa

Kočka je čistý masožravec, na rozdíl od psa, který je spíše všežravec. Proto, živočišné bílkoviny musí tvořit většinu jejich stravy. A pouze v mase najdeme tento typ bílkovin.

Neváhejte tedy čas od času svého kocourka darovat malé kousky kuřecích prsou nebo krůtího řízku. Dávejte přednost drůbeži, považované za libové maso, před tučným masem, jako je hovězí nebo vepřové. A především zakázat uzeniny.

Buďte však opatrní, dávejte pozor, abyste mu nikdy nedávali tuk z masa nebo kostí. Jsou velmi ostré a snadno se zlomí. Pokud by je vaše kočka spolkla, mohly by mu poranit ústa, proděravit žaludek nebo způsobit střevní neprůchodnost.

Dále zvažte maso vždy vařte než to dáte své vlasové kouli. A z dobrého důvodu může syrové maso obsahovat mnoho parazitů a bakterií, které jsou nebezpečné pro vaše zdraví.

2. Rybí tuk

Na rozdíl od toho, co si možná myslíte, rybí konzervy, zejména tuňák, se vaší kočce nedoporučují. Ten druhý skutečně často obsahuje příliš mnoho tuku, soli a rtuti. Rtuť je však pro naše kočičí kamarády velmi toxická látka. Všimněte si, že čerstvý tuňák také není dobrá volba.

kočka jí misku
Kredity: iStock

Lepší dejte své kočce rybí tuk (losos, sleď, sardinky…), který má více zdravotních výhod. Kromě toho, že je chutný, je bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Může tedy pomoci posílit imunitní systém vaší kočky a dodat jí silnou a lesklou srst.

Pozor však, abyste toho nedali moc! Několik kapek v misce na jídlo jednou nebo dvakrát týdně je více než dost.

3. Vejce

Může se to zdát překvapivé, ale vejce jsou také a zdroj bílkovin. Můžete je proto své kočce dát jako pamlsky, abyste ji odměnili například za to, že udělala správnou věc.

Při jejich přípravě nemůže být nic jednoduššího. Vejce vaříme 10 minut ve vroucí vodě získat vejce natvrdo. Poté je ponořte do studené vody a jemným válením na pracovní ploše odstraňte skořápky. Nakonec je nakrájejte, jako byste šli připravovat vaječný salát popř rozdrťte je, abyste to své kočce usnadnili. A je to ! Všimněte si, že pokud vaše kočka preferuje žlutou barvu, neváhejte mu dát pouze žlutou.

Dobré vědět : sýr lze také použít jako pamlsek pro vaši kočku, pokud kočka netrpí intolerancí nebo alergií na laktózu. Při sebemenších známkách průjmu, zvracení nebo dokonce svědění již nikdy své kočce nepodávejte mléčné výrobky.

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Ovoce a zelenina, které můžete dát své kočce

Mohou kočky jíst tuňáka?

10 potravin, které by se neměly dávat kočkám a psům

Adopce kotěte může váš vztah prodloužit

5 tipů, jak konečně usnout