3 jednoduché recepty na domácí pamlsky pro kočky

Stále více majitelů koček se přiklání k domácímu vaření, aby se ujistili, že krmí svou oblíbenou kočku zdravým a pro něj dobrým jídlem. Pokud chcete také bojkotovat průmyslové krmivo s více než diskutabilním složením, začněte tím, že pro svou kočku připravíte jeden z těchto 3 lahodných receptů na pamlsky.

1. Masové kuličky z tuňáka

Pro tento recept bude nutné zakoupit tuňák obohacený o taurin, které lze snadno najít v obchodech se zvířaty. Málokdo to skutečně ví, ale konzervovaný tuňák z našich supermarketů kočkám škodí.

Začněte předehřátím trouby na 180 °C. Poté rozdrobte plechovka tuňáka v oleji v salátové míse. Pak to nalijte 2 hrnky kukuřičné mouky, 2 hrnky celozrnné mouky, 1 šálek vody et 1 šálek rostlinného oleje. Vše promíchejte. Jakmile je směs homogenní, vytvořte rukama malé kuličky a vložte do trouby na 30 minut.

2. Kočičí sušenky

Catnip je aromatická rostlina, která přivádí kočky k šílenství! Předehřejte si troubu na 180°C. Směs 3 hrnky celozrnné mouky s 1 vejce, 1 šálek vody, 1 šálek catnipu et 1/3 šálku olivového oleje. Míchejte, dokud nezískáte homogenní pastu.

kočka jí misku
Kredity: iStock

Pracovní plochu poprášíme moukou a těsto rozválíme na tloušťku 10 mm. Pak si vezměte vykrajovátko a vytvarujte sušenky. Dejte je na vymazaný plech a pečeme 25 minut.

3. Lososové lupínky

Začněte předehřátím trouby na 200 °C. V misce promícháme 350 g lososa v konzervě bez přidané soli (speciální pro kočky), 1 vejce, 2 lžíce oleje zeleninové a 100 g ovesné mouky. Po získání homogenní pasty přidejte 25 g sýru čedar et 1 lžíce petrželky.

Na rovnou plochu posypte moukou a těsto rozválejte pomocí válečku na tloušťku 1 cm. Poté vytvarujte hranolky do požadovaného tvaru. Ideální je nakrájet těsto na čtverce o velikosti 1 cm. Pečte 15 minut a je to připraveno!

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Ovoce a zelenina, které můžete dát své kočce

Může moje kočka pít mléko?

Kočka: 5 důvodů, proč přejít na bio granule

jaké chutě kočka preferuje?

10 znaků, které ukazují, že vás vaše kočka miluje