10 znaků, které ukazují, že vás vaše kočka miluje

Hrdé a nezávislé kočky neprojevují náklonnost snadno. Jejich divoká stránka však někdy ustupuje více než zjevným projevům lásky: vrnění sem, olíznutí tam… Ale pokud stále přemýšlíte, zda vás vaše kočka má ráda, naučte se rozeznávat určitá znamení, která nelžou. ne!

1. Dře si o tebe hlavu

Ne, to nejsou impulsy, ale spíše důkazy náklonnosti. Když se vaše kočka otírá hlavou o vaši nebo o jinou část vašeho těla, usazuje se feromony. Dává vám proto najevo, že vás miluje a že je rád ve vaší blízkosti.

2. Vrní

Vrnění u koček je zřejmým znakem pohody. Pokud vaše kočka vrní, když ji hladíte nebo když je vám na klíně, znamená to, že po vašem boku cítí naplnění. Navíc vrnění je přírodní antistres protože pomáhá zpomalit srdeční frekvenci.

3. Mírně mžourá

Když vaše kočka jemně přimhouřil oči jak se na tebe dívá, znamená to, že ti plně důvěřuje a cítí se dobře.

spící kotě
Kredity: jarmoluk/Pixabay

4. Kousne tě

Pozor, kousání je něco jiného než kousání! Když vás vaše kočka během a Obejmoutje to projev náklonnosti.

5. Hněte tě

Kočky si toto zvláštní chování uchovávají od dětství. Koťátka, musela hníst tlapkami vemena jejich matky vyvést ven ležet. V dospělosti už hnětení nemá spojitost s jídlem, ale spíše se podobá známce náklonnosti. A čím je kočka šťastnější, tím hůř se bude hníst!

6. Ukazuje ti své bříško

Stejně jako u psů, kočky ukazují břicho pouze tehdy, když se cítí plné. důvěra. Je to také známka podání konečný: jsi jeho pánem a on to přijímá.

7. Zvedne ocas

Víme, že když kočka vrtí ocasem, znamená to, že je naštvaná nebo ustaraná. Na druhou stranu a tichý ocas a ležel znamená, že se cítí pohodlně. Méně známé je to, že když vaše kočka zvedne ocas, když vás vidí, a mírně má špičku zakřivený, má radost a dává vám vědět. Je to svým způsobem tanec štěstí.

8. Dává ti dárky

Kočky, které mají přístup ven, často přinášejí „dárky“ zpět svým lidem. To jsou obecně kořist čerstvě ulovené, mrtvé nebo živé, které položí k nohám postele. Tento nechutný dárek je vlastně skvělý důkaz lásky. Vaše kočka se o vás bojí, nevidí vás na lovu, a proto se stará o vaše krmení. Tak pěkný…

9. Lízá tě

Když vám vaše kočka olizuje obličej, vlasy nebo ruce, je to skvělý projev náklonnosti. Znamená to, že jste jeho nedílnou součástí rodina. Může dokonce sát vaše ucho, jako by to dělal se svou matkou.

kotě olizuje
Kredity: iStock

10. Spí s tebou

Kočky si vybírají bezpečná místa, kde usnou. Ve volné přírodě kočky skutečně jsou dravciale také kořist a musí být stále ve střehu. Pokud se vaše malá kočka rozhodne spát vedle vás nebo na vás, je to pěkné znamení důvěra.

3 jednoduché recepty na domácí pamlsky pro kočky

5 věcí, které byste měli vědět o této kočce bez ocasu