10 plemen koček, které dokonale odolávají osamělosti

Věříme, že všechny kočky jsou mimořádně nezávislá stvoření, a je to tak správně. Navzdory všemu mnoho kocourů potřebuje přítomnost člověka nebo zvířat, i když to u některých jedinců nemusí být zjevně vnímáno. Ten tvůj doma tě má například moc rád. Vaše pohlazení a vaše společnost ho tedy uklidňují a zůstávají nezbytné pro jeho rozvoj. jáExistují však kočičí plemena, která snášejí osamělost více než jejich kolegové.

1/ A Bengálsko

Tato kočka pochází ze Spojených států. Bengál je také bratrancem leopardí kočky, druhu divoké kočky. Vlastní vysoce vyvinutý lovecký instinkt a potřebuje přístup ven nebo velký vnitřní prostor, který mu umožní hrát a cvičit tak, jak má.

chat bengálský
Kredity: Irina_kukuts/Pixabay

2/ Le britská krátkosrstá

Toto plemeno koček pochází z Velké Británie (uhodli jste). Jeho kulatá hlava připomíná slavného kresleného kocoura inspirovaného dílem Lewise Carrolla. Britská krátkosrstá srst má a velmi klidný temperament což mu umožňuje trávit čas bez společnosti (s ohledem na všechny věci). Dělá ho to ideální bytová kočka. Jelikož má tato kočka nepříjemné sklony k přibírání na váze, je lepší vybavit si obývací pokoj kočičím stromem nebo si s ním občas pohrát, miluje ho.

chat Britská krátkosrstá
Kredity: George E. Koronaios/Wikimedia – CC do 4.0

3/ Norská kočka

Norská lesní kočka se velmi dobře adaptuje na samotu. Je to ideální zvíře, pokud vás práce zavede na několik dní mimo domov. Nicméně, vnější svět mu vyhovuje víc než život na zámku. Přístup do zahrady proto zůstává pro tuto kočku ze severských zemí nezbytný.

norská kočka
Kredity: Astrid860/iStock

4/ Kočka divoká evropská

Evropská kočka divoká, nazývaná také kočka lesní, se vyskytuje ve východní, západní a střední Evropě. Jak jeho název napovídá, žije v hustých lesích a dělat část nezkrotných kočkovitých šelem. Bojí se lidí, a proto jejich přítomnost nepotřebuje.

chat sauvage d'Europe
Kredity: pum_eva/iStock

5/ Turecká angorská kočka

Původem z Turecka je toto domácí zvíře známé silný charakter. Velké prostory se dokonale přizpůsobí životu turecké angorské kočky, i když se může stejně dobře cítit v bytě, pokud se může toulat.

turecká angorská kočka
Kredit: Halina Pinchuk/iStock

Proč nás kočky olizují?

6 dobrých důvodů, proč adoptovat starou kočku