10 neomylných argumentů, jak přesvědčit svého manžela nebo rodiče, aby adoptovali kočku

Celé měsíce jste o tom jen snili, ale člověk, který sdílí váš život, je v tomto kategorický: nechce kočku! Ať už jde o vlasy, hygienu, omezení, která to vytváří, nebo náklady, vždy má dobrý důvod. Ale i vy můžete mít argumenty…

1. Je to dobré pro vaše zdraví

Znáš purrterapie ? Tato technika péče využívá předení kočky zmírnit stres a nižší srdeční frekvence a krevní tlak. Pomáhá také v boji proti nespavosti a podporovat dobrou náladu. Předení našich kocourů skutečně produkují serotonin hormon štěstí. Osobní terapeut doma je užitečný, ne?

2. Už nebudeš sám

Někteří z nás potřebují mít stálou přítomnost po jejich boku, aby se cítili uklidněni. Pokud se vaše drahá polovička nebo vaši rodiče obvykle vrací domů pozdě v noci, mohla by vám pomoci kočka cítit se méně izolovaný a přinést vám veškerou náklonnost, kterou potřebujete.

3. Kočka je nezávislá

Na rozdíl od psů nejsou kočky závislé na svých lidech. Naopak, většina kocourů si ráda dělá život na své straně když se čas od času přijde obejmout nebo chvilka hry.Nepotřebují je vyndavat, aby si ulevili a spí téměř 18 hodin denně. To opravdu není závazné, že?

4. Kočka je velmi čistotná

The denní toaleta je aktivita, kterou by si kočky nenechaly ujít ani za svět. Neustále se potřebují čistit a odstraňovat veškeré nečistoty, které by mohly ulpívat na jejich krásné srsti. Není to kočka, která vám zašpiní dům!

5. Existují kočičí plemena, která nelínají

Pokud je problém se srstí, vězte, že existují plemena koček, která jsou bez srsti nebo která línají velmi málo. To je případ sibiřské kočky, devonského rexe, cornwallského rexe, korata nebo dokonce sphynxe. Pohodlné pro alergiky!

chatovací sphynx
Kredit: s3jelv/Pixabay

6. K dispozici jsou samočistící odpadkové koše

Nutnost měnit podestýlku každý týden může být pro některé majitele koček skutečný problém. A nemluvme o vůních! Ale a malá revoluce se nedávno objevila na trhu kočičích steliv: samočistící stelivo. Skládá se z podnosu a vyjímatelného podnosu a většinou na baterie.

Po průchodu kočky, podestýlka sama o sobě uzavírá trus v pytli, který bude muset mistr vyhodit pouze po jeho naplnění (asi jednou za měsíc). Pro nákup tohoto typu steliva počítejte sto eur.

7. Kočka je ekonomická

Zpočátku mohou být investice do vybavení potřebného k adopci kočky drahé (podestýlka, misky, taška na přenášení, hračky, kočičí strom atd.). Ale nakonec kočka stráví svůj život s miskou granulí a trochou vody. V každém případě, nebude to stát víc než zlatá rybka.

8. Kočka dokáže zahnat škůdce

Máte na půdě krysy nebo myši? Adopce kočky vás zbaví těchto nežádoucích hlodavců a mnoha dalších škůdců. Celý, ekologickým způsobem a ekonomické!

9. Kočka mlčí

No, samozřejmě, mňouká. Ale jen jíst nebo jít ven. A nedělá takový hluk jako štěkající pes. Vsadíme se tedy, že nikdy nebude předmětem hádek s vašimi sousedy.

10. Kočka pomáhá bojovat s alergiemi

To je nezastavitelný argument. Perlík. Pokud váš partner nechce kočku, řekněte mu, že je to špatné, protože pokud jednoho dne budete mít dítě, přítomnost kočky doma ji učiní imunní vůči mnoha alergiím (zvířata, roztoči, pyl atd.). A navíc se přirozeně posílí jeho imunitní systém.

Je to kvůli našim budoucím dětem, miláčku…

Zdroj

Také se vám bude líbit:

Top 5 bytových plemen koček

5 důvodů, proč adoptovat kočku, když máte dítě

20 dobrých důvodů, proč mít doma kočku

5 věcí, které byste měli vědět o této bezsrsté kočce

Je možné ochočit toulavou kočku?