10 dobrých důvodů, proč adoptovat černou kočku

Černé kočky patří mezi nejméně adoptované kočky, zejména v útulcích. Důvod ? Pověst nešťastné, až ďábelské kočky se jim lepí na kůži. Existuje však mnoho důvodů, proč adoptovat černou kočku raději než jinou. Tady je 10!

1. Protože jsi rebel

Vám pochybné pověry je to jedno. Zejména proto, že v Anglii a Asii jsou černé kočky považovány za synonymum štěstí a štěstí. Stejně jako to, co je to všechno zatracené.

2. Protože jsou krásné

Ne, fyzické není všechno. Ale stejně. Černé kočky mají obzvláště fascinující jet kabát. Nepochybně budete moci strávit hodiny obdivováním své kočky bez pohybu.

3. Protože jsou vzácné

Černé kočky od hlavy až k patě, pronásledované během středověku, jsou nyní obzvláště vzácné. Mít černou kočku proto není dáno každému.

4. Protože je nóbl

Navzdory své zlověstné pověsti černé kočky fascinují. Jejich černá barva podtrhuje jejich ušlechtilý a tajemný pohled, který jim dodává obzvláště uhrančivý nádech.

5. Protože jsi originál

Ty, tajemno, tě to neděsí. Na druhou stranu se rádi vydáváte za originál, někoho jiného než ostatní. S černou kočkou nebudete vidět jako pan nebo paní Všichni, to je jisté.

portrét černé kočky
Kredity: skeeze/Pixabay

6. Protože se ráda oblékáš do černé

Nebudeme si nic nalhávat, obléknout se do černé je téměř nemožné, když máte doma kočku. Bílé, hnědé, šedé chlupy poletují všude a nenávratně přistávají na vašem oblečení. S černou kočkou už tento problém mít nebudete a budete moci vynést ze skříně veškeré své černé oblečení.

7. Protože uděláš dobrý skutek

Černé kočky jsou v útulcích často nejvíce opomíjené, osvojitelé raději odcházejí s kočkou „přátelštějšího“ vzhledu. Adopcí tedy uděláte jednu (velkou) radost i dobrý skutek! Všichni máme přece právo na štěstí…

8. Protože jsi byl fanouškem Bagheery

Jako dítě jste si z Knihy džunglí udělali Bibli. A z dobrého důvodu jste se doslova zamilovali do Bagheery, tohoto černého pantera připraveného udělat cokoliv, aby ochránil Mauglího. A přestaňme nám lhát, jeho odvaha a spravedlnost vás nepřestávají inspirovat i dnes…

9. Protože je to praktické na Halloween

Ano, s černou kočkou doma nepotřebujete ani dekoraci!

10. Protože jsi vždy snil o tom, že budeš čarodějnicí

Černé kočky, které byly dlouho obviněny z toho, že jsou nejlepšími přáteli čarodějnic a pomáhají jim upířit děti, byly v té době brutálně upalovány na hranici. Pokud vás tyto čarodějnické příběhy vždy fascinovaly, zdá se, že mít po svém boku černou kočku je základ.

5 věcí, které byste měli vědět o této majestátní kočce

Ovoce a zelenina, které můžete dát své kočce